Zapraszamy na projekcję filmów animowanych zrealizowanych przez studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
Rok 2020 to jubileusz 40 lecia animacji w poznańskiej uczelni. W 2014 roku powołano na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu Wydział Animacji. Jest to jednostka oparta na ukształtowanej w UAP kadrze, jej sukcesach artystycznych i naukowych oraz sprawdzonej metodyce nauczania.
Nadrzędną ideą powstania Wydziału Animacji było utworzenie pierwszej w Polsce jednostki, w której można zdobyć interdyscyplinarne kompetencje, wiedzę i doświadczenie w dziedzinie bardzo szeroko pojętego projektowania i realizowania ruchomego obrazu, gdzie głównym instrumentem kreacji jest proces animacji. Na wydziale tym, zogniskowane są tradycyjne rodzaje animacji posługujące się materią rysunku i malarstwa oraz inne obszary twórczości, w których animacja odgrywa zasadniczą rolę. Takie pola, jak telewizja, film, sieć internetowa, gry komputerowe oraz wszelkiego rodzaju wizualizacje stanowią dziś przestrzeń, gdzie proces animacji jest jednym z głównych komponentów utworu audiowizualnego.
Animacja, to kierunek studiów, który od wielu lat cieszy się wielkim zainteresowaniem kandydatów chcących rozpocząć edukację na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Ta pozytywna tendencja wynika z dobrze ukształtowanego w rynku medialnego, który wykazuje duże zapotrzebowanie na wykształconych i samodzielnych twórców audiowizualnych.
od 12.11.2020
Projekcja online
Podczas projekcji zaprezentujemy 15 filmów:
Muka – reż. Natalia Wilkoszewska
Zasypianie – reż. Kamil Helbin
Paradise Mall – reż. Marta Wiktorowicz
Ślady ulotne – reż. Agnieszka Waszczeniuk
Oddalenie – reż. Łukasz Jankowski
Mój Franciszek – reż. Katarzyna Pieróg
Kokieteria – reż. Agnieszka Waszczeniuk
Akwarium – reż. Aleksandra Szmida
Kto się zani – reż. Małgorzata Wojtkowiak
Co się dzieje gdy dzieci nie chcą jeść zupy? – reż. Paweł Prewencki
Loading – reż. Zosia Mikołajczak
Virus – reż. Robert Proch
But She’s Nice – reż. Tomek Pilarski
Ars moriendi – reż. Miłosz Margański
Galeria – reż. Robert Proch
Czas projekcji: 73 min.