05.07. 2019, godz. 15.00 – 20.00 – spotkanie rekrutacyjne do MINI-ROZMÓWEK
formularz zgłoszeniowy do google form: https://forms.gle/WC1mYDpepf4SYq7R8
więcej szczegółów: 52 339 30 62
26.07.2019, godz. 17:00 – otwarcie wystawy Pameli Bożek, ul. Gdańska 3
Pamela Bożek to artystka, która zajmuje się praktykami partycypacyjnymi o charakterze postartystycznym. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi zajmującymi się prawami migrantek w Polsce. Mini-rozmówki polsko-czeczeńskie i czeczeńsko-polskie to artystyczny projekt partycypacyjny zainicjowany przez Pamelę Bożek we współpracy z uchodźczyniami z Czeczenii, mieszkającymi w Ośrodku dla Cudzoziemek i Cudzoziemców w Grupie, położonej około 60 km od Bydgoszczy, oraz z mieszkankami i mieszkańcami Bydgoszczy, jak również z tłumaczką i aktywistką Khedi Alieva.
Postartystyczna praktyka twórcza Pameli Bożek dzięki procesowi tworzenia mini-rozmówek pozwala spojrzeć od nowa na złożoność codzienności i systemu, w którym żyją poszczególne osoby danej społeczności lokalnej. Projekt skupiony na praktyce wymiany językowej dostarcza wrażliwości i wizji tego, jak może wyglądać sytuacja uchodźczyń w Polsce. W jego wyniku zostanie wydana (w formie artbooka) lokalna wersja mini-rozmówek polsko-czeczeńskich / czeczeńsko-polskich.
Pamela Bożek (1991, Stargard) – interdyscyplinarna artystka wizualna, studentka Środowiskowych Studiów Doktoranckich na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, i absolwentka Wydziału Rzeźby tej samej uczelni. Inicjatorka i facylitatorka mikro-marki introligatorskiej Notesy z Łukowa, która jako artystyczny projekt oparty na partycypacji wspiera ekonomicznie uchodźczynie przebywające w Ośrodku dla Cudzoziemców i Cudzoziemek w Łukowie. Zajmuje się praktykami postartystycznymi oraz zagadnieniami wizualnymi w kontekście mechanizmów wykluczania i stygmatyzacji. W swoich projektach porusza tematy związane z utratą, brakiem i redystrybucją dóbr.
wystawa czynna do 07.08.2019
REZYDENCJE ARTYSTYCZNE
Pamela Bożek, MINI-ROZMÓWKI
kuratorka: Danka Milewska