Pełna miska chrupek, codziennie kawałek wątróbki? W ramach profilaktyki karma na nerki i może serek na deserek? Porozmawiajmy o tym, jakie błędy żywieniowe kociarze popełniają najczęściej, skąd czerpać wiedzę, żeby ich uniknąć i znać potrzeby swojego kota “od kuchni”.
Dlaczego tylko kotów? Bo z psami (które Wiktoria też kocha) tyle samo łączy je, co dzieli. Medycyna kotów powoli staje się osobną dziedziną weterynarii i stąd pomysł, żeby specjalizować się w ich żywieniu. Wiktoria konsultuje dietetycznie koty w każdym wieku i z różnymi problemami zdrowotnymi. Dochód z konsultacji przeznacza na kocie cele charytatywne. Mieszkają z nią czarna Lilo, abisyńczyk Moriarty oraz sporadycznie kocięta, które tymczasuje. Studiuje na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej UWM w Olsztynie. Od 2017 roku intensywnie uczy się o kotach i działa w internecie na grupach edukacyjnych, ucząc innych kociarzy. Oprócz Surowego Kursu dla zoodietetyków w PCKZ, ukończyła kurs behawiorysty kotów PAZiA, kurs zaawansowany dla kocich behawiorystów PetIdea oraz programy Fear Free ® Certified Professional i AAFP Cat Friendly Veterinarian – by móc wspierać koty i ich ludzi w trudnych domowych sytuacjach oraz łagodzić stres związany z wizytami w gabinecie weterynaryjnym.
Prowadzenie: Kotanie – Wiktoria Najberg – dietetyczka kotów, już niedługo lekarka weterynarii. www.instagram.com/kotanie_
Wydarzenie towarzyszące wystawie Kotcepcja – kotorysunki
Warsztaty
05.10.2024, godz. 11.00
ul. Gdańska 3