Dwudniowe warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 lat wraz z opiekunami.
Pierwsze spotkanie 17.10.2021 (niedziela), o godz. 17.00
Kontynuacja 18.10.2021 (poniedziałek), godz. 17.00
Czas trwania: 2 godziny z małą przerwą
Zapisy: 53-339-30-62 lub karolinapikosz@galeriabwa.bydgoszcz.pl
Kiedy jesteśmy mali, jednym z pierwszych naszych osiągnięć jest umiejętność naśladowania dźwięków wydawanych przez zwierzęta.
„- A jak „robi” kot, a jak pies, a krowa?”
Maluchy zachęcane przez dorosłych miauczą, szczekają i muczą.
A jak „robi” człowiek? Jak brzmi? Jakie odgłosy wydaje? I kto nas naśladuje?
W czasie dwudniowych warsztatów, inspirowanych i towarzyszących wystawie artystki Eli Jabłońskiej, będziemy zastanawiać się nad wydawanymi przez nas dźwiękami. Nie mam tu na myśli onomatopei, ale tego wszystkiego, co nie należy do języka, a często też uznawane jest za „brzydkie” odgłosy.
Poszukamy podobieństw i różnic dźwiękowych pomiędzy gatunkami.
Kiedy bliżej nam do ptaków a kiedy do płazów? Kiedy i jak nasze audiosfery się przenikają a kiedy wykluczają? Jakie ludzkie dźwięki lubią zwierzęta i odrotnie?
To tylko niektóre z pytań nad którymi będziemy wspólnie rozmyślać.
W naszych poszukiwaniach pomoże nam relaksacja, uważne słuchanie i świadome oddychanie. Zebrane dźwięki spróbujemy zapisać tworząc nienutowe partytury, a na koniec spróbujemy naszą muzykę zagrać.
Do dyspozycji będziemy mieć instrumenty, nie-instrumenty oraz nasze paszcze. Do usłyszenia ssaki!
Joanna Bronisławska / ASI MINA – artystka, muzyk, pedagog, animatorka kultury, aktywistka. Urodziła się w 1975 roku w Katowicach gdzie mieszka i pracuje.
Artystka związana z wytwórnią niezależną mik.musik.! Członkini zespołów Mołr Drammaz i The Complainer, które współtworzyła z bratem Wojciechem Kucharczykiem.
Solowo zadebiutowała w 2006 roku płytą „Wszystko mam!Tylko gdzie?”. Na koncie ma wiele koncertów i akcji artystycznych w kraju i za granica (m.in. OFF Festival Katowice, Opener Festival Gdynia, Ars Cameralis Katowice, Nowa Muzyka Katowice, Malta Festival Poznań, Unsound Festival Kraków, c-side Festival Izrael, SKIF San Petersburg, Subtropic Festival Miami, Puls Londyn).
Od ponad 20 lat zajmuje się pozasystemową edukacją muzyczną. Prowadzi liczne autorskie warsztaty muzyczne.
Współpracuje z wieloma artystami z kraju i ze świata.
Była kuratorem sceny dziecięcej EUgeniusz, która odbyła się w 2011 w Warszawie z okazji Inauguracji Przewodnictwa Polski w Radzie UE. Z tej okazji nagrała płytę pt.: „Wybiegły!”z 40 osobową młodzieżową orkiestrą dętą.
W 2011 i 2014 nominowana do tytułu KULTURYSTA ROKU – nadawanego przez Polskie Radio Program Trzeci „Trójka”.
Jest Ambasadorem MUZYKOTEKI SZKOLNEJ.
W 2014 roku odbyła się premiera jej płyty pt.”BIAŁO” na podstawie próz Mirona Białoszewskiego z tomu „Szumy, zlepy, ciągi”, które ukazały się nakładem wydawnictwa BÓŁT records i mik.musik.!
W 2015 roku we współpracy z magazynem o muzyce współczesnej Glissando, Muzykoteką Szkolną i Narodowym Instytutem Audiowizualnym ukazała się płyta z nagraniami dokumentalnymi z lekcji muzyki i warsztatów, które prowadzi pt. „jest LEKCJAjestTEMAT”.
Współtworzy międzynarodowy projekt artystyczny – „EfterSóleyDMKAsiKids”.
Jest członkiem rady programowej UNESCO odkąd Katowice dołączyły do sieci Miast Kreatywnych w dziedzinie muzyki. Od 2016 roku na zaproszenie Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów tworzy „MUZYKODROM – stacje lotów muzycznych”, miejsce gdzie odbywają się cykliczne warsztaty pracy z dźwiękiem.
Od stycznia 2017 roku prowadzi cykl audycji dla dzieci i rodziców „Aukso4Kids” we współpracy z Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy AUKSO.
Lubi ludzi. Ciągle gdzieś biegnie. Dużo rozmyśla.
www.facebook.com/AsiMinaaa