Wykład z cyklu Bydgoskiej Akademii Sztuki
Uwaga, po długiej przerwie ponownie zapraszamy na „normalny” wykład, czyli wykład na żywo w sali Galerii Miejskiej bwa.
W związku z zagrożeniem związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-COV-2 zmianie uległy zasady zwiedzania Galerii, które publikujemy na naszej stronie internetowej Galeria w czasie pandemii.
W wykładzie przedstawiam subiektywne spojrzenie na projektowanie z perspektywy projektanta rzemieślnika wykorzystującego w realizacjach przede wszystkim drewno. Zaprezentuję przykłady projektowe powstałe w oparciu o doświadczenia warsztatowe, jak i na wiedzy materiałowej i technologicznej. Pokazane realizacje własne jak i wybranych projektantów charakteryzuje niestandardowe podejście do pracy z drewnem. Przenikanie tradycji i technologii może prowadzić do innowacyjnych rozwiązań, a wykład dotyczy nieodpartej chęci do przekraczania granic własnych możliwości twórczych i technologicznych przez pracę rękoma.
Paweł Jasiewicz-projektant. Absolwent kierunku Wzornictwa Przemysłowego w Instytucie Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej (2006) i Furniture Design and Technology w Buckinghamshire New University w High Wycombe (2007). Od 2012 roku prowadzi zajęcia na Wydziale Wzornictwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Współtwórca studia projektowego Kompot (2009 – 2011). W 2012 roku założył studio „Pracownia Jasiewicz”, w którym realizuje projekty z zakresu mebli, ceramiki, instalacji przestrzennych, produktu i usług. Współpracował z firmami i instytucjami publicznymi m.in: Olta, Ikea, Narrogin Joinery, Greenpeace Polska, Nikkarikeskus Center, Paged, Yes, Amica, Tatrzański Park Narodowy, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Otrzymał nagrodę Red Dot za projekt opakowania piwa Łomża (2011).
16.06.2021, godz. 18.00
ul. Gdańska 20